Дорогі друзі! 02 жовтня у Львові розпочинає свою роботу "Форум видавців" - Міжнародний літературний фестиваль і Національний книжковий ярмарок. Інститут "Ткума" представлятиме свої наукові, науково-популярні, освітні видання з історії Голокосту та Другої світової війни, а також братиме участь у кількох дискусіях-презентаціях:
04 Жовтня 2024 р.
17:00 - 17:45
Дискусія «Війни в Україні та Ізраїлі з дипломатичного і політичного погляду»
Локація: America House Lviv
Війни в Україні та Ізраїлі минулого року привернули значну увагу міжнародної спільноти. Оскільки обидві війни досі не розв’язані, наша група обговорює політичні та дипломатичні наслідки воєн і майбутнє кожної країни і чого кожен може навчитися один від одного в цей найважливіший час.
Учасники дискусії: Олександр Щерба — український дипломат, публіцист, посол України в Австрії (2014–2021рр.) Ukraine vs. Darkness. Undiplomatic Thoughts (Ibidem: Hamburg, 2021); д-р Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума»; д-р Єгор Врадій, заступник директора Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума».
Модератор: Ольга Муха — авторка, філософиня, аналітикиня культури, менеджерка культури та експертка з міжнародної комунікації та прав людини, мешкає та працює в Лондоні.
20:30 - 21:30
Церемонія вручення премії «Українсько-Єврейської Зустрічі» 2024
Премія присуджується щороку за найвпливовіший твір художньої та літератури нон-фікшн (у 2024 році — нон-фікшн), що сприяє українсько-єврейському порозумінню, допомагаючи зміцнити позиції України як багатоетнічного суспільства, та втілює девіз «Наші історії неповні одна без одної». Церемонія нагородження відбудеться за участю: український письменник Юрій Скіра, чия книга нон-фікшн «Солід. Взуттєва фабрика життя» отримала премію 2024 р.
05 Жовтня 2024 р.
11:00 - 11:45
Дискусія «Реформа шкільної історичної освіти України: виклики війни і погляд у майбутнє»
Локація: America House Lviv
Учасники: Людмила Гриневич, Мар'ян Мудрий, Ігор Щупак, Костянтин Баханов, Раїса Євтушенко, Роман Пастушенко
В Україні реформують шкільну історичну освіту. На які зміни слід очікувати? Чому вони важливі? Чим мотивовані і чи на часі? Учасники дискусійної панелі – освітяни та науковці, співавтори «Концептуальних засад реформування історичної освіти».
13:00 - 13:45
Презентація нових видань про українсько-єврейські відносини.
Книги UJE розглядають широкий спектр українсько-єврейських стосунків від історії до культури та літератури. Видання Інституту «Ткума» висвітлюють проблематику Голокосту — «класичного» прикладу геноциду, з яким співставляють інші подібні явища історії, зокрема сучасну війну росії проти України та українського народу, що має ознаки геноциду.
Особливу роботу представить д-р Єгор Врадій — документальне дослідження «Одіссея Яна» про польсько-українського рятівника євреїв Яна Ходоровського.
06 Жовтня 2024 р.
14:00 - 15:00
Дискусія «Геноциди в історії людства та України: пам’ять, меморіалізація, виклики сучасності»
Локація: Порохова вежа
Панельна дискусія присвячена обговоренню природи геноцидів в історії людства — від біблійних часів, Дарфура, трагедії Бабиного Яру як всесвітнього символу Голокосту, до геноцидних практик Росії в сучасній війні проти України, а також переосмисленню культури пам’ятання про масові народовбивства під впливом проблем і викликів сьогодення.
Учасники дискусії: історики Норман Наймарк (США), Людмила Гриневич (Україна), з презентацією книжок «Геноцид: світова історія» (Київ: HREC PRESS, 2024); Владислав Гриневич (Україна), Babyn Yar: History and Memory (Редактори Владислав Гриневич і Павло-Роберт Маґочій); Єгор Врадій, «Одіссея Яна», про польсько-українського рятівника євреїв Яна Ходоровського; Олександр Щербa, український дипломат і письменник, який працював Послом України в Австрії у 2014–2021 роках.
Модератор: Ігор Щупак, директор Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума».
З детальною програмою усіх заходів можна ознайомитися за посиланням.