УРОЧИСТІ ЗАХОДИ У ДНІПРІ, ПРИСВЯЧЕНІ 80-М РОКОВИНАМ ТРАГЕДІЇ У БАБИНОМУ ЯРУ

27 вересня Український інститут вивчення Голокосту «Ткума», Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», Натів – Ізраїльський культурний центр у Дніпрі проводять заходи, присвячені 80-м роковинам трагедії у Бабиному Яру.

 29–30 вересня 1941 р. в урочищі Бабин Яр у Києві розпочалося масове знищення єврейського населення міста. Тільки за два дні айнзацгрупою С – нацистським мобільним військовим формуванням – було розстріляно 33 771 людину, більшість з яких становили діти, літні люди, жінки. Наймолодшій жертві Бабиного Яру, за свідченнями дослідників, було лише три дні, найстаршій – 103 роки.

Бабин Яр є символом загальнолюдської трагедії. Під час нацистської окупації Києва протягом 1941–1943 рр. тут були розстріляні понад 100 тисяч осіб – євреї, роми, радянські військовополонені, душевнохворі, члени українського та радянського підпілля.

 О 12:00 у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» розпочнеться Церемонія пам’яті, присвячена роковинам знищення євреїв у Бабиному Яру. Участь у комеморативному заході візьмуть представники місцевих органів влади та дипломатичного корпусу, освітніх установ та національних громад.

Чекаємо на Вас за адресою: м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4, Культурно-діловий центр «Менора», Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», 3-й поверх (біля діорами «Бабин Яр»).