Мобільні виставки для дніпропетровських учнів

19 та 21 жовтня 2015 року наукові співробітники Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» провели мобільні виставки для учнів двох шкіл Ленінського району. Виставки було приурочено двом датам з історії нашого міста – 13-14 жовтня 1941 р. відбувалися масові розстріли єврейського населення Дніпропетровська, а 25 жовтня 1943 р. місто було звільнено від нацистських загарбників.

19 жовтня презентація пересувних виставок відбулася для учнів 9 та 11 класів гімназії Ленінського району. У ході заходу наукові співробітники Інституту «Ткума» Ірина Радченко та Марина Стрильчук, демонструючи дітям плакати виставок, присвячені Дніпропетровську під нацистською окупацією та Праведникам народів світу, поспілкувалися з учнями на тему Другої світової війни та Голокосту, обговорили подвиг тих людей, хто ризикуючи власним життям та життям своїх близьких рятував своїх сусідів-євреїв.

21 жовтня аналогічний захід для учнів 8-11 класів НВК № 106 провели наукові співробітники Інституту «Ткума» Дільфуза Глущенко та Денис Шаталов, за участі журналіста Естер Тахтеріної. Оповідаючи про жахи окупації та про ті руйнації, яке зазнало місто понад 70 років тому, дітям нагадували що забувати про них не можна. Війна була в місті давно, але за байдужості його мешканців вона може повернутися – як це сталося в наш часіз Донецьком. Забувати не можна і про інше – за будь-якої ситуації потрібно залишатися людиною, і саме про це нас вчать подвиги Праведників народів світу.   

Наслідком обох виставок стало бажання учнів цих двох навчальних закладів відвідати Музей «Пам'ять єврейського народу та Голокост в Україні» та більше дізнатися як про культуру євреїв, так і їх страшну долю під час Катастрофи.