Інститут «Ткума» має великий досвід організації та проведення освітньої роботи з учнями, студентами, вчителями шкіл. Спільно з Міністерством освіти і науки України, обласними інститутами післядипломної педагогічної освіти організована система семінарів на курсах підвищення кваліфікації вчителів.

Унікальним є досвід «Ткуми» зі створення підручників. Шкільні підручники з історії, створені співробітниками «Ткуми», перемогли на Всеукраїнських державних конкурсах і видані тиражами в сотні тисяч примірників; по них вчиться кожен четвертий школяр України.

Плідною є співпраця Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» та регіонального відділення Малої академії наук. На базі Інституту проводяться зимові сесії МАН, стали традиційними літні студії МАН, які проводить Інститут «Ткума» та Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», в ході яких школярі мають нагоду працювати з фондами Музею, отримувати консультації наукових співробітників Інституту та Музею, зустрічатися з провідними українськими та зарубіжними науковцями.


 

Семінар для українських освітян у Міжнародній школі вивчення Катастрофи Яд Вашем

Протягом 5-11 лютого на базі Міжнародної школи вивчення Катастрофи Меморіального комплексу Катастрофи і героїзму єврейського народу Яд Вашем у Єрусалимі проходив Міжнародний семінар з історії Голокосту для українських освітян. Учасники групи, серед яких були керівники структурних підрозділів Міністерства освіти і науки України, викладачі університетів, співробітники наукових установ, методисти та вчителі, мали нагоду ознайомитися з методикою роботи одного з провідних світових центрів вивчення та викладання історії Голокосту.

Заняття для учасників семінару Джойнт

09 лютого директор Інституту «Ткума» і Музею «Память єврейського народу та Голокост в Україні» д-р Ігор Щупак провів інтерактивне заняття для молоді – учасників семінару «Джойнт». Тема заняття була сформульована як «Психологія натовпу, лідерство та спротив Голокосту».

Обговорювалися питання, повязані з особливостями людської поведінки під час Голокосту, зокрема – в умовах увязнення до нацистських концтаборів. Д-р Ігор Щупак зазначив, що під час заняття важливим було показати зв’язок часу і подій, роль особистості та лідера. Тема викликала інтерес молоді, які взяли активну участь в обговоренні.

View the embedded image gallery online at:
http://tkuma.dp.ua/index.php/ua/obrazovanie#sigProId9f037cd11b

Всеукраїнський семінар для освітян "Нова українська школа: навчання / знання про Голодомор та інші геноциди"

8–9 лютого 2017 р. у м. Київ відбувся Другий всеукраїнський методичний семінар для освітян «Нова українська школа: навчання / знання про Голодомор та інші геноциди», організований  Міністерством освіти і науки України, Українським науково-дослідним та освітнім центром вивчення Голодомору (Holodomor Research and Education Centre in Ukrainе) та Holodomor Research and Education Consortium. До участі у роботі семінару було запрошено наукового співробітника Українського інституту вивчення Голокосту «Ткума» Валентина Рибалку.

Заняття для студентів Міжнародного гуманітарно-педагогічного інституту "Бейт-Хана"

9 лютого в Міжнародному гуманітарно-педагогічному інституті «Бейт-Хана» відбулося інтерактивне заняття, яке для майбутніх педагогів провів директор Інституту «Ткума» та Музею «Пам'ять єврейського народу і Голокост в Україні» д-р Ігор Щупак. На занятті, тема якого була сформульована як «Уроки Голокосту, уроки історії, і проблеми невивчених уроків», головну увагу було приділено психології людей під час Другої світової війни і Голокосту, зокрема - в умовах потрапляння до нацистських концтаборів й таборів смерті.

Фінал обласного етапу Всеукраїнського конкурсу Малої академії наук

04 лютого на базі історичного факультету Дніпропетровського національного університету імені Олеся Гончара відбувся фінал ІІ (обласного) етапу Всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт слухачів Дніпропетровського відділення Малої академії наук України, секція "Історія". 

Більше статей...