«ЧУЖОГО БОЛЮ НЕ БУВАЄ»: УРОЧИСТІ ЗАХОДИ У МУЗЕЇ ГОЛОКОСТУ ДО РІЧНИЦІ ТРАГЕДІЇ ДЕПОРТАЦІЇ КРИМСЬКИХ ТАТАР

18 травня у Музеї «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» розпочнуться урочисті заходи, присвячені вшануванню пам’яті жертв радянської депортації кримськотатарського народу, яка відбулася 74 роки тому. Саме 18 травня 1944 р. силами НКВС було розпочато насильницьке виселення корінного населення Кримського півострову з Батьківщини, головним чином до Узбекистану. Під час депортації загинуло 30 тисяч осіб. Загалом жертвами переселення стали близько 200 тис. кримських татар.

У духовній традиції та спільній історії українського, єврейського, кримськотатарського народів є набагато більше об’єднуючих подій, ніж ті, що нас роз’єднують. Святі тексти представників різних релігій містять спільну ідею – про важливість співчуття та здатність розуміти і поділяти біль інших людей.

«Чужого болю не буває» – девіз Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», в якому о 15:30-16:00 відбудеться Церемонія вшанування пам’яті жертв депортації 1944 р. за участі очевидиці депортації кримських татар Ресміє Абдуллаєвої, Голови кримськотатарського земляцтва у Дніпрі Кемала Мустафаєва, доцента кафедри історії України історичного факультету ДНУ ім. О. Гончара д-ра Світлани Каюк, директора Інституту «Ткума» і Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» д-ра Ігоря Щупака.

16:00–17:00 у приміщенні КДЦ «Менора» розпочнеться «круглий стіл» та відкрита дискусія, присвячена міжнаціональному та міжрелігійному діалогу в історії та сьогоденні, шляхам подолання історичних конфліктів, які стоять на шляху міжнаціонального діалогу.

Заходи пройдуть за участі представників органів влади, духовенства, релігійних та національних громад міста, істориків.

Організатори заходів:

  • Дніпропетровська обласна державна адміністрація
  • Меджліс кримськотатарського народу
  • ГО «Земляцтво кримських татар» у Дніпрі
  • Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»
  • Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»

Вхід вільний.

Чекаємо на Вас за адресою: м. Дніпро, вул. Шолом-Алейхема, 4, КДЦ «Менора», Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», 3-й поверх