Заходи Інституту "Ткума" та Музею Голокосту до Міжнародного дня пам'яті жертв Голокосту

Український інститут вивчення Голокосту «Ткума» і Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» спільно з партнерами проводять заходи до Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту.

19-20 січня, м. Київ, конференц-зала готелю «Турист».

Всеукраїнський педагогічний семінар «Вивчення Голокосту для формування атмосфери толерантності», спільно з Яд Вашем, за сприяння Міністерства освіти і науки України

20 січня, м. Київ, галерея М17 Центру сучасного мистецтва (вул. Антоновича, 102-104)

10.00 – прес-конференція;

10.30 – ВІДКРИТТЯ ВИСТАВКИ «ЕЛІ ВІЗЕЛЬ», спільно з Посольством Держави Ізраїль в Україні, Ізраїльським культурним центром м. Київ, Джойнт, Limmud FSU.

20-22 січня, м. Київ, конференц-зала готелю «Турист».

Всеукраїнський педагогічний семінар «Історичний наратив та методи усної історії у викладанні історії Другої світової війни та Голокосту», за сприяння Міністерства освіти і науки України.

Презентація наукової та методичної літератури з історії Другої світової війни та Голокосту, виданої Українським інститутом вивчення Голокосту «Ткума» і Музеєм «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні».

24-26 січня, м. Дніпро, Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», Український інститут вивчення Голокосту «Ткума».

Міжнародний семінар «Освітні програми у музейному просторі» (Обмін міжнародним досвідом у викладанні Голокосту) за участі музеологів України та Німеччини.

26 січня, м. Дніпро.

10.00, Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», відеозала –

«Пам’ять про Аушвіц»: Церемонія передачі унікальних експонатів Музею «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні» (Наталя Федущак, Канада)

10.30, Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», відеозала – Презентація книг, виданих за сприяння UJE (Ukrainian Jewish Encounter – Українсько Єврейська Зустріч): Бабин Яр: історія і пам’ять (Під ред. В. Гриневич, П.-Р. Магочій. – К.: Дух і Літера, 2016);

Магочій П.-Р., Петровський-Штерн Й. Українці і євреї: тисячоліття співіснування (Ужгород, 2016)

14:30 – 17:00, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»

Педагогічний семінар для вчителів історії Дніпропетровської області, присвячений Міжнародному дню пам’яті жертв Голокосту

15.00, Культурно-діловий центр «Менора», Арт-галерея – прес-конференція;

17.00, Культурно-діловий центр «Менора», Арт-галерея –

ВІДКРИТТЯ ФОТО-ВИСТАВКИ ЛУЇДЖІ ТОСКАНО «ПРОТИ ЗАБУТТЯ».

(виставка відкрита для вільного відвідування 29-31 січня, 01-03 лютого, 05 лютого).

Організатори виставки – Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»; Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»; Генеральне консульство Федеративної Республіки Німеччина в Донецьку, офіс Дніпро; Громадська організація «Акція спокути заради миру» – представник німецької організації ASFArbeitsgemeinschaft  Sozialdemokratischer  Frauen»).

18.00-19.00, Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні», відеозала

(Центр «Менора», ліфт «Б», 3-й поверх)

ПУБЛІЧНА ЛЕКЦІЯ ЛУЇДЖІ ТОСКАНО

Серед запрошених – група молоді, організована Управлінням молоді та національно-патріотичного виховання м. Дніпро; волонтери ASF з Німеччини, Італії, та ін.

19.00, Ізраїльський культурний центр у Дніпрі (Центр «Менора», ліфт «А», 10-й поверх)

ІНТЕРАКТИВНЕ ЗАНЯТТЯ Д-РА ІГОРЯ ЩУПАКА "Психологічний контроль над людьми - від нацистських концтаборів до сучасних тоталітарних суспільств".

27 січня, м. Дніпро, Музей «Пам’ять єврейського народу та Голокост в Україні»

10.20 – Тематична екскурсія для учнів школи № 144.

Церемонія вшанування пам’яті жертв Голокосту.

01-03 лютого, м. Дніпро, Український інститут вивчення Голокосту «Ткума»

Всеукраїнський семінар для молодих вчителів історії «Актуальність історичного матеріалу щодо Другої світової війни та Голокосту в українських підручниках»;

відкриття виставки «Український єврейський сімейний альбом».

Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту відзначається за рішенням Генеральної Асамблеї ООН від 1 листопада 2005 р. (резолюція № 60/7) кожного року 27січня. Саме цього дня 1945 р. Радянська армія визволила в’язнів найбільшого табору смерті Аушвіц-Біркенау в Освенцимі (на території Польщі), що став жахливим символом Голокосту та нацистських злочинів у Другій світовій війні.

Верховна Рада України прийняла рішення про відзначення 27 січня Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту в Україні на державному рівні (Постанова ВРУ № 8605 від 5 липня 2011 р.).